Blog keyboard_arrow_right Dlaczego rośliny marihuany stają się fioletowe?

Obrázek příspěvku: Dlaczego rośliny marihuany stają się fioletowe?

Dlaczego rośliny marihuany stają się fioletowe?

personaccess_time18. october 2019chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye19 shlédnutí
Wszyscy kochają Purps, ale jak dokładnie rośliny wytwarzają ten żywy purpurowy odcień, który wszyscy tak bardzo kochamy? Istnieje wiele mitów związanych z tym zjawiskiem, więc dzisiaj zajmiemy się tym, co sprawia, że Granddaddy Purple…. ”Purple”.
 
Co ważniejsze, przyjrzymy się bliżej przyczynom środowiskowym, genetyki i temu, czy fioletowy jest silniejszy.
 
Porozmawiajmy genetyka!
 
Jeden z ważniejszych czynników wpływających na odcień konopi sprowadza się do genetyki. Istnieje grupa flawonoidów zwanych „antocyjanami”, która zapewnia pigmenty czerwone, niebieskie lub fioletowe w roślinach. Można je znaleźć w wielu różnych purpurowych i czerwonych warzywach i owocach, takich jak bakłażany i jagody.
 
Chociaż nie jest to jedyny czynnik, który jest w grze, jest jednym z ważniejszych. Bez obecności antocyjanów szanse, że roślina konopi zmieni kolor na fioletowy, są dość niewielkie, bez względu na to, czy bawisz się czynnikami środowiskowymi.
 
Wielu hodowców konopi poszukuje tego nie ze względu na jego moc, ale raczej publiczne odwołanie do konsumenta. Ludzie lubią bardziej „fioletowe pąki”. Zatem postrzegana wartość sprawia, że ​​antocyjany są dodatkowym bonusem, gdy przyjrzysz się genetyki marihuany.
 
Proces fioletu
 
Zielone zabarwienie rośliny marihuany i każdej innej rośliny sprowadza się do chlorofilu. Chlorofil pomaga w fotosyntezie, umożliwiając roślinie przekształcenie światła słonecznego w energię. To wszystko jest podstawową nauką, której powinieneś się nauczyć w szkole podstawowej (jeśli zwracałeś uwagę).
 
W ciągu cyklu życia rośliny konopi produkcja chlorofilu zmniejsza liczbę innych związków. W przypadku fioletowych odmian konopi mamy na myśli antocyjany. Tak więc zielona pigmentacja związana z chlorofilem zaczyna ustępować niebieskiemu, czerwonemu i purpurowemu śladowi antocyjanów.
 
Jednak środowisko nadal odgrywa rolę w tym, jak wiele fioletowych pigmentów się manifestuje.
 
Środowisko odgrywa rolę
 
Jednym z mitów na temat fioletowych odmian jest to, że rosną one w chłodniejsze dni. Okazuje się, że to wcale nie mit. Antocyjany zwiększają produkcję, gdy roślina wyczuwa, że ​​jest w niebezpieczeństwie. To trochę jak mechanizm samoobrony.
 
Jesienią następuje nieznaczne zmniejszenie produkcji chlorofilu i zaczyna się akumulacja flawonoidów. W szczepach z predyspozycją do antocyjanów ostatecznie przełoży się to na zabarwienie pąków.
 
Wyższe temperatury niszczą antocyjany, dlatego większość „fioletowych szczepów” pochodzi z północy. Jednak poziomy PH również odgrywają znaczącą rolę.
 
Poziom pH wskazuje na pigmentację rośliny, w której środowiska kwaśne mają tendencję do wytwarzania więcej czerwieni i żółci, fiolet jest wynikiem neutralności pH, a błękity mają tendencję do wyrażania się przy wyższych poziomach pH.
 
Podczas gdy badania nad tym w świecie konopi są ograniczone, większość badań nad tymi flawonoidami opiera się na owocach i warzywach.
 
Z tego, co możemy zebrać, aby uzyskać fioletowy szczep, potrzebujesz następujących rzeczy;
 
Genetyka z wysokimi antocyjanami
 
Niższe temperatury bazowe w celu promowania akumulacji antocyjanów
Woda o neutralnym pH
To nie jest metoda „pewnego ognia”, ale pomoże w tym procesie. Na razie jest najbliżej nauki.
 
Czy Purps są silniejsze
 
Podczas gdy wiele osób twierdzi, że purp są silniejsze, prawda jest taka, że ​​nie są. W rzeczywistości w niektórych przypadkach fiolet może grać przeciwko potencji. Biorąc pod uwagę, że antocyjany służą ochronie, mogą one faktycznie hamować rozwój THC.
 
To nie znaczy, że ma mniejszą moc. Rozwój THC ma również wiele wspólnego z innymi czynnikami środowiskowymi i genetycznymi, co oznacza, że ​​pomimo nagromadzenia flawonoidów produkcja THC może nie być utrudniona.
 
Jednak twierdzenie, że „Purpsy są silniejsze” zdecydowanie nie jest prawdą. Być może mają bardziej wyraźny smak i wartość estetyczną, ale siła nie mieści się w tym równaniu.
 
Dlaczego rasy Purple?
 
Spójrzmy prawdzie w oczy, fioletowe rośliny po prostu wyglądają niesamowicie. Jeśli kiedykolwiek miałeś przyjemność trzymać w dłoni prawie czarny pączek i poczuć zapach flawonoidów - to miłe uczucie!
 
Odmiany fioletowe mają wartość rynkową. Ludzie lubią „rzeczy egzotyczne”, a jest kilka rzeczy tak egzotycznych jak ciemnofioletowy pączek posypany pomarańczowymi głowami i płaszczem z kryształów.
 
Dlaczego hodować fioletowy? Ponieważ jest niesamowity, a ludzie go kupią / zapalą. Dlaczego nie? To bardziej odpowiednie pytanie.
 
Jeśli jesteś hodowcą amatorem, możesz kupić sobie nasiona „dziadka fioletowego” i poeksperymentować z powyższymi wskazówkami. Zobacz, jak fioletowo możesz wytwarzać te odmiany. Pamiętaj tylko o trzech głównych czynnikach; genetyka, poziomy pH i oczywiście środowisko.
 
źródło: 
REEEFER, Reginald. Why Do Cannabis Plants Turn Purple?. 2016, Sep 5, 2019. Dostupné z: https://cannabis.net/blog/opinion/why-do-cannabis-plants-turn-purple
 
źródło zdjęć :https://pixabay.com/cs/
folder_openPřiřazené štítky

0 komentáře

    Vložit komentář

    info_outline

    Nepublikujte SPAM!

    Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.